آموزش غذای فوری مخصوص روزهای تنبلی! / شماره یک

خوراک با مرغ از شب مانده

این غذا یکی از غذای من درآوردی مخصوص روزهای تنبلی می باشد که ما برای شما آماده کرده ایم؛ روزهایی که غذاهای توی یخچال آنقدر زیاد می باشد که حوصله آشپزی ندارید، اما از طرفی دلتان نمی خواهد دوباره یک غذای تکراری بخورید. غصه نخورید؛ با چند ترفند آشپزی می توانید در چند دقیقه یک غذای کاملا متفاوت و البته با ریخت و قیافه و همچنین طعم جدید داشته باشید و از طعم خوب آن هم لذت ببرید. فقط باید خلاقیت داشته باشید و بدانید چه موادی را با هم مخلوط کنید تا غذای شما مزه بهتری پیدا کند.

آموزش غذای فوری مخصوص روزهای تنبلی! / شماره یک

طرز تهیه:

1. برای این غذا می توانید از مرغی که از شب قبل باقی مانده است و در یخچا قرار دارد, استفاده کنید. روی مرغ ها نصف لیوان آب بریزید و وقتی پنج دقیقه جوشید، آن را از روی حرارت بردارید و سپس ریش ریش کنید.

2. اگر هویج و جعفری هم داشته باشید که خیلی خوب و عالی می باشد. جعفری را ریز خرد کنید و کنار بگذارید. هویج را هم رنده کنید.

3. پنیر گودا بهترین انتخاب برای این خوراک است. پنیر را رنده کنید و با هویج و جعفری روی مرغ بریزید.

4. اگر بادام زمینی در خانه دارید، نصف پیمانه از آن را خرد کرده و در کمی روغن روی حرارت کم تفت دهید. یک دقیقه کافی است. حالا بادام زمینی را روی بقیه موادتان بریزید.

5. برای سس این غذا هم می توانید از کمی روغن زیتون، کمی سرکه خرما و البته کمی پودر بادام زمینی استفاده کنید تا طعم متفاوت و خوشمزه آن را حس کنید. بفرمایید حالا یک خوراک تازه، خوشمزه و خوش قیافه دارید.

نکته

برای سس این خوراک از کره بادام زمینی هم  می توانید استفاده کنید و از طعم آن لذت ببرید.

تهیه و گردآوری : گروه آشپزی پرداد / منبع : برترین ها

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه