از مهمانانتان با این دسر ترکیه ای پذیرایی کنید! / آموزش

اسم این دسر ترکیه ای خوشمزه و شیک دسر فرنی با کادایف است که پیشنهاد می کنیم حتما آنرا درست کنید و از طعم خوب آن لذت ببرید.

مواد لازم:

150 گرم رشته کادایف
50 گرم کره
4 ق س شکر

مواد لازم برای تهیه فرنی:

2 ق س آرد
4 ق س نشاسته ذرت
2  /1 پیمانه شکر
200 گرم خامه صبحانه
2  /1 ق چ پودر هل
1 عدد تخم مرغ
3 پیمانه شیر
2 /1 پیمانه گلاب

از مهمانانتان با این دسر ترکیه ای پذیرایی کنید! / آموزش

طرز تهیه:

1.  ابتدا و برای شروع کار کره را در ماهیتابه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا آب شود. رشته ها را با دست به صورت تکه های 3-2 سانتی خرد کنید و  همراه شکر داخل تابه بریزید و مرتب هم بزنید تا رشته ها به کره آغشته شده ،تفت داده شوند. رنگ رشته ها که طلایی شد، تابه را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

2.  برای تهیه فرنی در یک ظرف آرد و نشاسته ذرت را با هم به خوبی مخلوط کرده، سپس آنها را داخل یک قابلمه الک کنید. شیر را کم کم به آنها اضافه کرده، با همزن دستی به آرامی هم بزنید تا آرد گلوله نشود. تخم مرغ  را در یک کاسه شکسته و آن را با چنگال بزنید، سپس به مواد داخل قابلمه اضافه کنید. شکر، پودر هل، خامه و گلاب را هم به مواد اضافه کرده و  با هم مخلوط کنید.

3. حالا باید قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و مواد داخل آن را مرتب هم بزنید تا مواد غلیظ شوند. غلظت مواد باید به غلظت ماست برسد. در این صورت فرنی آماده است. فرنی را کنار بگذارید تا خنک شود. هر از گاهی فرنی را هم بزنید تا رویه نبندد. روی فرنی را هم می توانید نایلون بکشید.

4. یک ظرف پیرکس یا یک قالب کمربندی انتخاب کنید. نیمی از رشته های سرخ شده را داخل ظرف قرار دهید. اکنون فرنی را روی رشته ها بریزید. مابقی رشته ها را هم روی فرنی ریخته و با قاشق آنها را داخل ظرف پخش کنید. روی ظرف را سلفون بکشید و داخل یخچال قرار دهید تا فرن�� خنک شود. دسر را داخل چند ظرف  یک نفره هم می توانید بریزید.

5. دسر را با خلال پسته تزیین کنید. اگر از قالب کمربندی استفاده کردید، با چاقو دور تا دور دسر را از قالب جدا کرده، کمربند قالب را باز کرده و با همان کفه قالب در ظرف قرار دهید.

تهیه و گردآوری : گروه آشپزی پرداد / منبع : سوران

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه