اشتباهی که یک سازمان آمریکایی کرد,فراخوان 120 ساله‌ها به خدمت سربازی,فراخواندن جوانان به خدمت سربازی,نامه دریافت فراخوان به سربازی,سازمان نظام وظیفه,سربازی,مطالب جالب,ایران مطلب

اشتباهی که یک سازمان آمریکایی کرد

ایران مطلب : یک سازمان آمریکایی که مسئولیت فراخواندن جوانان به خدمت سربازی را برعهده دارد به اشتباه برای افرادی که تاریخ مشمول شدن آنها به 120 سال پیش باز می‌گردد، نامه احضار به خدمت فرستاده است.


فراخوان 120 ساله‌ها به خدمت سربازی

سازمان «سلکتیو سرویس سیستم» (اس.اس.اس) ضمن عذرخواهی از دریافت کنندگان این نامه ها اعلام کرد که این اشتباه از آنجا نشات گرفته که یکی از کارمندان به هنگام وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر در انتخاب قرن اشتباه کرده و نامه ها را به جای مشمولان متولد سال های 1993 تا 1997 میلادی به افرادی که در سال های 1893 تا 1897 میلادی مشمول شده بودند ارسال کرده است.

فراخوان 120 ساله‌ها به خدمت سربازی,فراخواندن جوانان به خدمت سربازی,نامه دریافت فراخوان به سربازی,سازمان نظام وظیفه,سربازی,مطالب جالب

بدین ترتیب بیش از 14 هزار نامه به آدرس افرادی ارسال شده که جوانترین آنها اگر در قید حیات باشد دست کم 117 سال سن دارد.

بسیاری از بازماندگان این افراد می گویند پس از دریافت این نامه ها از تعجب کم مانده بود شاخ درآوردند.

چاک هیوی که خود 73 سال دارد و ساکن ایالت پنسیلوانیا است می گوید نامه ای دریافت کرده که پدربزرگش را به خدمت سربازی فراخوانده است. این در حالی است که پدر بزرگ او که از کهنه سربازان جنگ جهانی بوده در سال 1995 میلادی و در سن 100 سالگی درگذشته است.

هیوی گفت: در نامه آمده بود که اگر پدربزرگم خودش را معرفی نکند ممکن است به جریمه مالی و یا حتی زندان محکوم شود. داشتم از تعجب شاخ درمی آوردم.

پسران متولد شده در آمریکا باید پس از ورود به سن 18 سالگی خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند. جوانانی که در آمریکا، مهاجر محسوب می شوند نیز باید ما بین سنین 18 تا 25 سالگی خود را معرفی کنند اما قانون نظام وظیفه اجباری پس از جنگ ویتنام دیگر به اجرا درنمی آید و اکنون خدمت سربازی در آمریکا داوطلبانه است.

منبع : isna.ir
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه