بیوگرافی حمیدرضا حامی، خواننده پاپ

hamidreza-hami(4)

نام و نام خانوادگی : حمیدرضا حامی

متولد : ۱۴ خرداد ۱۳۵۵

سمت : خواننده پاپ

hamidreza-hami

زندگی

آسمونی : حمید حامی از خوانندگان پاپ ایرانی است که با موسیقی دانان بزرگ همچون بابک بیات، ناصر چشم آذر و… همکاری داشته است.

اولین آلبون او به نام حامی سال ۱۳۷۹ روانه بازار شد و البوم دوم او بنام دو نیمه رویا او را موفق و معروف نمود . (یه لحظه عاشق شو) آخرین آلبوم اوست که در سال ۱۳۹۲ منتشر شده است .

حامی در خانواده‌ای بزرگ شد که به‌موسیقی علاقه داشتند. پدر و مخصوصاً مادر او از صدای مناسبی برخوردار بودند؛ به‌طوری که خود حامی در مصاحبه‌هایش می‌گوید که «صدایش را از پدر و مادر خود به‌ارث برده است».

او در گفته‌های خود از سخنان یکی از برترین هنرمندان تاریخ سینمای جهان نام می برد: «چارلی چاپلین می گوید: همه چی ژن است، یعنی آموزش می‌تواند مؤثر باشد ولی ژن ۹۰ درصد و آموزش ۱۰ درصد مؤثر است.»

حامی از همان بچگی فردی خجالتی بود و همین موضوع باعث می‌شد که در گروه‌های سرود مدرسه شرکت نکند؛ تا سن ۱۱ سالگی که این خجالت با خواندن در یک محیط خانوادگی از بین رفت. حامی هم‌چنین شعر می‌گوید و عکاسی و نقاشی را هم دنبال می‌کند.

ولی به‌گفتهٔ خودش تنها کار کردن در زمینهٔ موسیقی را دوست دارد و تنها از فعالیت کردن در زمینهٔ موسیقی لذت می‌برد. حامی فوق‌العاده آدم احساسی و مهربانی است. او پدرش را در ۱۱ سال پیش بر اثرسکتهٔ قلبی از دست داد. حامی دوست دارد هنرمند تاریخ باشد. نام حامی شریف را بابک بیات برایش برگزید اما پیش از این او را با نام حامی می شناختیم

hamidreza-hami(3)

تحصیلات و فعالیت‌های هنری

حامی تحصیلات خود را در دبیرستان در رشتۀ علوم تجربی دنبال کردو همچنین به صورت آزاد در کلاسهای دکوراسیون جهاد دانشگاهی تحصیل کرد که به دلایل نامعلومی آن را نیمه تمام رها کرد

حامی کار خوانندگی را در سال ۱۳۷۷ در جشن عاطفه‌ها و فیلم سینمایی فالگیر آغاز کرد. او اولین آلبوم خود با نام حامی به‌آهنگسازی محمدرضا چراغعلی را در سال ۱۳۷۹ روانۀ بازار کرد.

حامی تاکنون چهار آلبوم به بازار عرضه کرده است. او هم‌چنین آثاری را در فیلم‌های سینمایی نظیر سام و نرگس، گل یخ، هدف اصلی و در مجموعه‌های تلویزیونی مردان کوچک، جوانی، سلام و با من حرف بزن خوانده است.

حامی با موسیقی‌دانان بزرگی از جمله زنده‌یاد بابک بیات، مجید انتظامی، ناصر چشم آذر، محمدرضا چراغعلی و شاهین فرهت همکاری داشته است. علاوه بر آلبوم‌های مستقلش در سمفونی ایثار مجید انتظامی و سمفونی پیامبر شاهین فرهت نیز حضور داشته است.

آخرین آلبوم حامی به نام آخدا در روز ۱۳۸۹/۲/۲۹ توسط شرکت ایران گام منتشر شد. در این آلبوم ۱۲ قطعه‌ای، افرادی هم‌چون بابک صحرایی، افشین یدالهی، بابک زرین، رضا تاج‌بخش و دیگران حضور دارند. این آلبوم شامل چند موسیقی تیتراژ فیلم و سریال با تنظیم مجدد و چند کار جدید از حامی می‌باشد که از لحاظ بعد موسیقیایی و فنی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

یک لحظه عاشق شو نام تازه ترین آلبوم حامی است که به تازگی وارد بازار شده است .

hamidreza-hami(2)

آلبوم‌ها

قبیله عشق

گریه کن

با من بمان

عاشقانه

تک و تنها

هوای ابری

عزای بی کسی

تو کجایی

آبی دریا

هزاران گل

دو پرنده

hamidreza-hami(7)

حامی ۱۳۷۹

ترانه سکوت

رهگذر

کسی نیست

حامی

دیدار

آدمک

کیمیاگر

تکنوازی

مقصد

آدمک (رمیکس)

hamidreza-hami(1)

دونیمه رویا ۱۳۸۱

همگریه

دو نیمه ی رویا

لیلای من کو

سیاه و سپید

دلم گرفت

شب عشق

دلم گرفت

لیلای من کو (با پیانو)

بوی گندم ۱۳۸۷

بوی گندم

شب شیشه ای

حرف

اجازه

همسفر

پوست شیر

ماه پیشونی

خوابم یا بیدارم

hamidreza-hami(5)

فقط نگاه می کنم ۱۳۸۶

شب نقاشی

فقط نگاه میکنم

غزل

ماهی دلتنگ

گل مینا

خداحافظ

ستاره

فقط نگاه میکنم ۲

گل مینا ۲

غزل (ریمیکس)

آخدا ۱۳۸۹

سفر

کوچ

یادِ من باش

خاکسترِ شب

پرستش

سوگند

آخدا

شب

ماه دلگیر

جدایی

خاکستر شب (با گیتار)

سوگند (با پیانو)

hamidreza-hami(6)

یه لحظه عاشق شو ۱۳۹۲

یک لحظه عاشق شو

گلایه ای نمی کنم

تقویم

دست خودم نیست

خواب سیاه

با من حرف بزن

تماشایی

همچون سرو

دیوونگی

پرواز ممنوع با (نیما مسیحا)

طلایه دار

تک آهنگ‌ها

غزل

غزل با (پیانو)

من وگنجشک های خونه (با گیتار)

غم تنهایی (با گیتار)

پل

آبی شو

فیلم

سام و نرگس

گل یخ

فالگیر

هدف اصلی

- پورتال آسمونی Asemooni.com


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه