تولید کامپیوتر ی به قیمت ۶۶۶،۶۶ دلار,تولید کامپیوتر,کامپیوتر مدل اپل ۱,اولین محصولات اپل,کامپیوتر اپل۱,عکسکامپیوتر مدل 1,تصاویر کامپیوتر مدل اپل,محصولات اپل

ایران مطلب : یکی از معدود نمونه‌های باقی مانده از نخستین کامپیوتر مدل "اپل ۱" ساخته این شرکت با قیمتی معادل ۹۰۵ هزار دلار فروخته شد. این کامپیوتر در زمان تولیدش به قیمت ۶۶۶،۶۶ دلار فروخته می‌شد.

تولید کامپیوتر,کامپیوتر مدل اپل

به گزارش دویچه وله، یکی از نخستین نمونه‌های کامپیوتر "اپل۱" که در سال ۱۹۷۶ تولید شده بود، در یک حراجی در نیویورک به قیمت ۹۰۵ هزار دلار به فروش رفت تا برای چندمین بار رکورد قیمت این محصول شکسته شده باشد. این دستگاه تاکنون بیش از هزار بار به فروش رفته است.
 
این کامپیوتر نخستین‌بار در تابستان سال ۱۹۷۶، توسط یکی از بنیانگذاران شرکت "اپل" ، "استیو وزنیاک" در پارکینگ محل سکونت "استیو جابز" واقع در کالیفرنیا مونتاژ شد. نخستین کامپیوتر اپل تنها شامل "مادربرد" بود و پیش از این در موزه "هنری فورد" نگهداری می‌شد.
 
تولید کامپیوتر,کامپیوتر مدل اپل

کامپیوتر اپل۱ فروخته شده، فاقد مانیتور، کیبورد و کیس است و کاربر باید به طور شخصی اقدام به جمع‌آوری و خرید این قطعات بکند.
 
این محصول که در زمان تولید با قیمتی معادل ۶۶۶،۶۶ دلار فروخته می‌شد، حالا رکورد جدیدی در فروش به‌دست آورده است. از این سری کامپیوتر در زمان تولیدش فقط ۲۰۰ نمونه تولید شده و هنوز ۵۰ دستگاه از آن وجود دارد که البته فقط ۶ مورد آن هنوز کار می‌کنند. کامپیوتر فروخته شده در حراجی نیویورک، یکی از ۶ مورد دستگاه‌هایی است که همچنان کار می‌کند.
 
رکورد قبلی فروش این کامپیوتر به ماه مه سال ۲۰۱۳ بازمی‌گردد که یک کلکسیونر آلمانی ساکن شهر کلن با پرداخت مبلغ ۵۱۶ هزار و ۴۶۱ یورو آن را خریداری کرده بود.

منبع : asriran.com
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه