حسن رحیمی، کشتی گیر ایرانی

hassan-rahimi

نام و نام خانوادگی : حسن رحیمی

متولد : ۲۵ خرداد ۱۳۶۸

سمت : کشتی گیر

زندگی :

حسن رحیمی کشتی‌گیر ایرانی است. رحیمی ورزش کشتی را از ۱۱سالگی آغاز کرد و باپشتکار فراوان توانست در مدت کوتاهی توانایی‌های خود در این عرصه را به اثبات برساند.

وی با غلبه بر حریفان خود از جمله عباس دباغی پیراهن تیم ملی را به تن کرد. فنی که او در آن مهارت دارد گرفتن مچ پا است و در مسابقات مختلف حریفان خود را با این فن آزار داده است.

hassan-rahimi(1)

افتخارات حسن رحیمی در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا ۲۰۱۵ :

حسن رحیمی ۴ – ولادسیلاو آندریف ۲ – بلاروس

حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان در این مسابقه به مصاف ولادسیلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۴ رفت. این دو کشتی‌گیر در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ به طور مشترک به مدال برنز دست یافتند.

رحیمی در ابتدای کار موفق شد یک امتیاز فنی به دلیل کم کاری حریف از آن خود کند و حریفش نیز یک اخطار از داور دریافت کرد. در ادامه رحیمی موفق شد به پاهای حریف خود برسد و وی را خاک کند تا ۳ بر صفر پیش بیفتد. در دقیقه پایانی نیز رحیمی بار دیگردر محوطه نارنجی تشک حریف خود را خاک کرد و یک امتیاز دیگر گرفت. در فاصله ثانیه تا پایان مسابقه آندریف موفق شد رحیمی را با زیر گیری در خاک خود بنشاند تا در نهایت این دیدار با حساب ۴ بر ۲ به سود رحیمی به پایان برسد و اولین پیروزی در جام جهانی به نام رحیمی ثبت شود.

حسن رحیمی ۸ – جلال سلیمانوف ۲ – آذربایجان

رحیمی دارنده یک طلا و دو برنز جهان در ابتدای مسابقه خاک شد اما در ادامه با حملات پیاپی حریف را در خاک نشاند تا وقت اول ۲-۲ تمام شود. در وقت دوم رحیمی فرصت عرض اندام به حریف جوان اما پرقدرت آذربایجانی نداد و سه بار دیگر او را خاک کرد تا ۸ بر ۲ برنده شود.

حسن رحیمی ۵ (برنده) – تونی راموس ۵ – آمریکا

رحیمی یک کشتی پر افت و خیز با کشتی گیر آماده آمریکایی داشت و هر دو کشتی گیر از هم امتیاز می گرفتند که رحیمی در نهایت به دلیل داشتن امتیازات درشت تر

برنده کشتی شد و یک برد حساس را نصیب ایران کرد.

hassan-rahimi(2)

مدال‌ها

قهرمانی جهان

برنز ۲۰۱۱ استانبول ۵۵ ک‌گ

طلا ۲۰۱۳ بوداپست ۵۵ ک‌گ

برنز ۲۰۱۴ تاشکند ۵۷ ک‌گ

قهرمانی آسیا

طلا ۲۰۱۲ گومی ۵۵ ک‌گ

برنز ۲۰۰۹ پاتایا ۵۵ ک‌گ

- پورتال آسمونی Asemooni.com


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه