خانه تکانی و نکات ایمنی،نکات ایمنی خانه تکانی که قبل از وقوع هر حادثه ای باید بدانید!

غافل از آن که خانه تکانی این سنت زیبا و پسندیده گاه در اثر عدم رعایت نکات ایمنی که اغلب زنان، آنها را نادیده می‌گیرند، ممکن است دردسرهای جبران ناپذیری را در خانه تکانی به دنبال داشته باشد.

خانه تکانی و خانه تکانی و نکات ایمنی و نکات ایمنی خانه تکانی

خانه تکانی و خانه تکانی و نکات ایمنی و نکات ایمنی خانه تکانی

خانه تکانی و نکات ایمنی:نکات ایمنی کار کردن با وسایل در خانه تکانی:

1- در زمان نظافت خانه خود و خانه تکانی و استفاده از نردبان و یا چهارپایه از پایداری سطح اتکای آن با زمین کاملا مطمئن باشید و از چهارپایه های استاندارد و نردبان دوطرفه استفاده کنیید.

2- از شست وشوی پرده، کف آشپزخانه، حمام و غیره که آلوده به مواد روغنی باشند درخانه تکانی توسط مواد سریع الاشتعال (مثل بنزین) جدا خودداری کنید.

3- از قرار دادن مواد شوینده مانند وایتکس و جوهر نمک و مانند اینها ��وی زمین و در دسترس کودکان در خانه تکانی جدا خودداری کرده، در حد استاندارد از آنها استفاده کنید.

4- در زمان پاک نمودن شیشه و پنجره های منزل در خانه تکانی احتیاط لازم را نموده و از رفتن بر روی نرده ها و یا قرنیزها جدا خودداری نمایید.

5- شست وشوی لوازم برقی مانند لوستر، چراغ روشنایی و غیره قبل از قطع کامل برق درخانه تکانی بسیار خطرناک بوده و احتمال برق گرفتگی افراد را افزایش می دهد لذا اول برق وسیله برقی را قطع و سپس این لوازم را پاک نمایید.

6- در زمان جابجایی لوازم خانگی بالاخص اجاق گاز،درخانه تکانی احتیاط بیشتری کنید و کلیه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهری و کپسول را توسط آب و صابون چک کنید تا از عدم نشتی آنها مطمئن شوید. ضمنا شیلنگ های فرسوده انتقال گاز را حتما تعویض کنید.

7- از ریختن مواد قابل اشتعال در چاههای فاضلاب، دستشوئی، توالت و غیره در خانه تکانی جدا خوداری نموده، چرا که در اثر ریزش این گونه مواد در محیط خانه احتمال انفجار و آتش سوزی بسیار است.

8- در خانه تکانی کپسول دستی آتش نشانی موجود در محیط خانه را بموقع شارژ کنید زیرا این کار می توانید کمک بسزائی در زمان آتش سوزی احتمالی به شمار رود.

9- از جابجایی لوازم و اثاثیه سنگین منزل به صورت فردی درخانه تکانی اجتناب نموده و در این مورد از کارگران حرفه ای و یا کار گروهی بهره بگیرید تا در ایام خوش نوروز دچار دیسک کمر یا عوارض ناشی از آن نشوید.

خانه تکانی و خانه تکانی و نکات ایمنی و نکات ایمنی خانه تکانی

خانه تکانی و ایمنی:نکات ایمنی سلامت بدن در خانه تکانی:

1- بلند کردن اجسام سنگین بیش از حد توان بدن،درخانه تکانی آسیب رساندن به دست، کمر و گردن را به دنبال دارد.

2- فعالیت‌های خانه تکانی را در روزهای مختلف تقسیم کنید. عجله در به پایان رساندن خانه تکانی، ممکن است عواقب نافرجامی داشته باشد.

3- افراد هنگام خانه تکانی، احساس خستگی را جدی گرفته و به خود استراحت دهند؛ چرا که این احساس خستگی، زنگ خطری است برای سلامتی بدن.

4- تغذیه نامناسب و خستگی،درخانه تکانی آسیب پذیری عضلات را افزایش می‌دهد.

5- استراحت روزانه و شبانه کافی، هنگام فعالیت‌های خانه تکانی لازم است.

6- خانه تکانی با سرعت متوسط انجام شود. سرعت زیاد در کارکردن، شانس آسیب پذیری را افزایش می‌دهد.

7- مراقب کودکان باشید و از شیطنت‌های آنها درخانه تکانی غافل نشوید.

8- مراقب فعالیت بیش از حد برخی بیماران، نظیر دیابتی‌ها در خانه تکانی باشید. به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، بیمار و خانواده وی باید در جریان خانه ‌تکانی با استفاده از دستگاه‌های تست قند خون معتبر(دارای کد بیمه مسئولیت و نیز هولوگرام وزارت بهداشت) از وضعیت قند خون فرد دیابتی اطلاع داشته باشند.

9- به منظور پیشگیری از کمر درد و کشیدگی عضلات بدن هنگام جابجایی وسایل سنگین،درخانه تکانی تمیز کردن شیشه و پنجره بدن باید فرم خاص و مناسبی داشته باشد.

10- در ایام خانه ‌تکانی، زنان مدت طولانی ایستاده مشغول به کار هستند و فشار زیادی به ستون فقرات و کمر وارد می‌آورند. به همین دلیل باید به طور متناوب تغییر حالت و موقعیت داده و برخی فعالیتها را نشسته انجام دهند.

11- از استرس و فشار عصبی در خانه تکانی دوری کنید و با آرامش، نشاط و شادی کارها را دنبال نمایید

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرم

+1 +0
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه