خبر جدید از کشف ژن مبارزه با پیری پوست

اکثر اشخاص از پیری فرار می‌کنند . همه به دنبال انواع کرم و لوسیون‌های ضد پیری پوست هستند ! در این تاپیک قصد داریم ژن مبارزه با پیری پوست را به شما معرفی کنیم.

محققان دانشگاه‌هاروارد امریکا موفق به کنترل و حذف علائم پیری در موش‌های آزمایشگاهی شده‌اند تا امید به جوانی و حیات جاودانه در انسان‌ها تقویت شود.

به گزارش ، انسان‌ها همواره به دنبال کشف رمز طول عمر و حیات بوده اند تا نه تنها بتوانند از علائم دوران پیری بکاهند بلکه بتوانند حیات خود را جاودانه کنند.

محققان امریکایی دانشگاه‌هاروارد مطالعه جدیدی را در این رابطه آغاز کرده اند، گویا میل انسان‌ها به شناسایی ژن‌های جوانی و کنترل علائم پیری پایانی ندارد. محققان امریکایی موفق به کنترل و توقف روند فعالیت ژن‌هایی در موش‌های آزمایشگاهی شده اند که نقش قابل توجهی در پیر شدن سلول‌ها و انسان‌ها دارند.

“دیوید سینکلر”، پرفسور ژنتیک این دانشگاه می‌گوید:” موفق به کنترل و شناسایی ژنی شده ایم که می‌تواند بدن را در مبارزه با پیری و کهنسالی یاری کند. اگر این ژن‌ها به درستی فعال شوند، می‌توانند تاثیر برعکسی داشته باشند و روند پیروی را به تعویق بیاندازند. محققان امیدوارند با کشف این روند در موش‌های آزمایشگاهی بتوانند به شناسایی و توقف ژن‌های پیری در انسان‌ها دست پیدا کنند.

سلول‌ها هر روز با تغییرات قابل توجهی نسبت به روز پیش مواجه و به سمت پیر شدن پیش می‌روند. محققان امریکایی در این تحقیق موش‌ها را به مدت دو سال مورد بررسی قرار داده و تاثیرات فیزیولوژی در بدن آنها را در زمان‌های مختلف و متوالی آزمایش کردند.

با شناسایی این ژن و به طور صحیح فعال کردن آن نه تنها سلول‌های موش‌ها هر روز نسبت به روز پیش دچار تغییر و دگرگونی نشدند بلکه سلول‌های موش‌ها در دوره ۶ ماهه و به نسبت آزمایشات روزانه ثابت و بدون تغییر باقی ماندند.

محققان معتقدند نتایج این تحقیقات شاید عمر انسان‌ها را تا ۲۰۰ سال افزایش ندهد اما حداقل مرگ را تا ۲۰ یا ۳۰ سال به تعویق می‌اندازد و با سلامتی کامل نه حیات با بدنی بیمار و رنجور.”

علاوه بر آن، محققان داروهایی که علیه پیری می‌تازند و باعث جوان سازی می‌شوند را نیز مورد بررسی قرار دادند و در طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که چنین داروهایی باعث عمر طولانی نمی‌شوند و فقط سلامتی بیشتری را به شخص می‌بخشند. در نهایت باید گفت، تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه دارد.

منبع: http://www.tak-roj.ir

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه