ساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,ساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,مجلل ترین ایستگاه مترو,انتخاب طرح زها حدید,ایستگاه مجلل و خاص,ایستگاه مترو,عکس هایی از مجلل ترین مترو,تصاویری از بزرگترین مترو,ایران مطلب


ساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,مجلل ترین ایستگاه مترو,انتخاب طرح زها حدید
 
ایران مطلب : حالا یکی از آخرین پروژه های دفتر خانم حدید، برنده رقابت طراحی ایستگاه مترو در پایتخت عربستان شده. شهری با جمعیتی پنج میلیونی و رو به رشد که نیاز به داشتن مترو آن ها را وادار به برگزاری یک فراخوان کرده. و تصاویر، گویای آن است شاهد ساخت ایستگاهی هستیم که به نظر برخی سایت ها، مجلل ترین ایستگاه متروی دنیاست و البته برنامه ریزی برای ساختش هم آغاز شده است.

توقفگاهی است برای شما تا، تصاویر و اطلاعات بیشتری در خصوص این ایستگاه کسب کنید. پس همراه ما باشید.

ساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,مجلل ترین ایستگاه مترو,انتخاب طرح زها حدیدساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,مجلل ترین ایستگاه مترو,انتخاب طرح زها حدید

این ایستگاه با مجموع ۶ طبقه که ۲ طبقه آن در زیر زمین است و به پارکینگ اختصاص دارد و ۴ طبقه دیگر متعلق به فضای عمومی است، یکی از مهمترین تکه های پازل حمل و نقل عمومی در ریاض به حساب می آید. ایستگاهی که میزبان ۳ خط از ۶ خط متروی پیش بینی شده برای این شهر است. و البته یکی از این ۳ مسیر، خط مترویی است که حمل و نقل مسافران فرودگاه را بر عهده دارد و این اهمیت کار را دو چندان می کند.

نمای بیرونی این ایستگاه مجلل و خاص،‌ با الگویی پوشیده شده که مانع ورود مستقیم نور خورشید در طول روز می شود. و البته مزایای روشنایی طبیعی روز را هم با خود به همراه می آورد.


ساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,مجلل ترین ایستگاه مترو,انتخاب طرح زها حدید

در نهایت آن طور که مسئولین ساخت می گویند، می توان در سال ۲۰۱۷ شاهد بهره برداری از این ایستگاه ۲۰ هزار متر مربعی باشیم. و اگر طول مدت ساخت را با زمان ۴ ساله برای بازسازی یک ایستگاه در نیویورک مقایسه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که شگفتی ها برای این ایستگاه مترو، منحصر به طراحی آن توسط دفتر زها حدید نخواهند بود.

ساخت مجلل ترین ایستگاه مترو دنیا,مجلل ترین ایستگاه مترو,انتخاب طرح زها حدید

منبع : bitrin.com

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه