شيريني اتريشي يک شيريني نقلي خانگي!

مواد لازم :

200 گرم کره
80 گرم پودر قند
 /1 ق‌چ وانیل
 4 عدد زرده تخم‌مرغ، 250 گرم آرد
 50 گرم شکلات تخته‌ای
 50 گرم پودر نارگی

طرز تهیه:

1. کره را با پودر قند در کاسه‌ای ریخته و با همزن برقی به مدت هفت دقیقه هم بزنید.

2. در کاسه‌ای دیگر زرده‌های تخم‌مرغ را با وانیل مخلوط کرده و با همزن خوب هم بزنید تا کرم‌رنگ و یکدست بشود.آرد را الک کرده و کناری بگذارید. تخم‌مرغ زده‌شده را به کره و پودر قند اضافه کنید و آنها را با لیسک (قاشق مخصوص شیرینی‌پزی) خوب مخلوط کنید.

3. حالا آرد را کم‌کم به مواد اضافه و خوب با آنها مخلوط کنید تا خمیر یکدستی داشته باشید.  فر را با درجه حرارت 125 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. سینی فر را آماده کنید و شیرینی‌ها را در آن بچینید.

4. خمیر آماده‌شده را در قیف با ماسوره شکوفه ریخته و با فشار دست خمیر را بیرون آورید. اندازه هر شیرینی به طول چهار سانتی‌متر مناسب است. البته شکل و فرم شیرینی به دلخواه شماست. در اینجا شیرینی با همان فرم شکوفه‌ای به صورت مستطیل است.  شیرینی‌های کوچک انگشتی‌شکل را روی سینی فر با فاصله بچینید.

5. وقتی تمام خمیر را به شکل شیرینی روی سینی گذاشتید، سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید تا شیرینی‌ها بپزند.  بعد از پخت سینی را از فر درآورید و صبر کنید تا شیرینی‌ها خنک شوند.  در این فاصله شکلات تخته‌ای را خرد کرده و روی حرارت غیرمستقیم (مانند بخار کتری) آب کنید.  شیرینی‌های آماده و خنک‌شده را برداشته و یک طرف آنها را در شکلات فرو ببرید تا شکلاتی شوند، بعد روی آنها پودر نارگیل بپاشید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه