مواد لازم: ۳/۴ فنجان (۱۱۳ گرم) فندق ۱/۳ فنجان آلبالو خشک، بدون هسته ۲ قاشق سوپ خوری زنجبیل پودر شده ۱۷۰ گرم شکلات تلخ (درصد شیرینی و تلخی شکلات سلیقه‌ای است)

طرز تهیه غذاهای ایرانی,آموزش آشپزی,طرز تهیه شکلات,طرز تهیه شکلات فندقی,خواص فندق,مواد لازم:
۳/۴ فنجان (۱۱۳ گرم) فندق
۱/۳ فنجان آلبالو خشک، بدون هسته
۲ قاشق سوپ خوری زنجبیل پودر شده
۱۷۰ گرم شکلات تلخ (درصد شیرینی و تلخی شکلات سلیقه‌ای است)

طرز تهیه:
فر را بر روی ۳۵۰ درجه فار‌‌نهایت (۱۷۶ درجه سانتیگراد) روشن کنید. فندق‌ها را داخل ظرفی مسطح قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه دردمای ۱۷۶ درجه سانتیگراد فر آن را حرارت دهید. در این مدت چند مرتبه فندق‌ها را هم بزنید تا هر دو طرف برشته شود (می‌توانید فندقها را داخل یک ماهی تابه روی شعله گاز بگذارید و تفت دهید).حالا فندق‌ها را بر روی یک حوله بریزید. پوست فندق‌ها را بگیرید و مغز فندق‌ها را در سایز درشت خرد کنید. حالافندق‌ها، آلبالوخشک‌ها و زنجبیل را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید. شکلات‌ها را داخل مایکروفر یا برروی شعله ملایم گاز قرار دهید تا کامل ذوب شود. حالا شکلات‌های ذوب شدهرا بر روی مواد داخل کاسه بریزد و با هم مخلوط کنید. حالا سریع مخلوط به دست آمده را به صورت مسطح بر روی یک فویل یا ورق ژله‌ای بریزید و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهیدتا سفت شود.

خواص دارویی فندق : فندق درختچه ای است به ارتفاع تقریبا دو متر که در نواحی مساعد تا ارتفاع ۶متر نیز می رسد .
درخت فندق بومی اروپا و آسیای صغیر است.برگهای درخت فندق پهن و نوگ تیز با دو ریدف دندانه ، برنگ سبز و یا دمبرگی بطول تقریبا یک سانتیمتر می باشد فندق دارای دو نوع گل نر و ماده است که بصورت سنبله آویخته در پائیز ظاهر می شود .فندق گرد ۲/۵-۱/۵ سانتیمتر است . دارای پوششی سبز رنگ بوده که پس از خشک شدن تدریجا از آن جدا می گردد.

طرز تهیه غذاهای ایرانی,آموزش آشپزی,طرز تهیه شکلات,طرز تهیه شکلات فندقی,خواص فندق,-فندق از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است . برگ و شکوفه ،‌گل وپوست آن (مخصوصا پوست ریشه آن )قابض است
-فندق بدلیل اینکه دارای مقدر کمی مواد نشاسته ای است ضمنا دارای مواد معدنی زیادی مانند کلسیم ،‌پتاسیم ، فسفر ،‌منیزیوم ،‌سدیم و آهن می باشد غذای بسیار خوبی بای مبتلایان به بیماری قند است
-فندق غذای مناسبی برای تقویت بدن و مخصوصا دوره نقاهت است .
-فندق مقوی روده ها و معده است .
-فندق سموم را از بدن خارج می سازد
-فندق فشار خون را بالا می برد
-خانم هائیکه در بین دو عادت ماهانه خونریزی دارند برای درمان آن باید جوشانده پوست فندق بخورند .
-روغن فندق برای از بین بردن سرفه و درد سینه مفی�� است .
-روغن فندق برای کبد نافع است
-برای جلوگیری از ریزش مو پوست فندق راب سوزانید و خاکستر آنرا با پیه خوک مخلوط کرده و قسمت هایی را که مو ریخته با آن ماساژ دهید .

تهیه و گردآوری : گروه آموزش پرداد / منبع :jamejamsara.ir

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه