در کشور ما کمتر کسی است که نداند فالوده شیرازی چیست و چه ویژگیهایی باید داشته باشد که بتوان آن را فالوده‌ای خوشمزه دانست. آشپز جام جم سرا در این نوشتار اصول اولیه تهیه فالوده شیرازی را گفته اما اگر سلیقه و کدبانوگری خودتان را همراه با طعمی که از یک فالوده خوب در ذهن دارید، به این اصول بیفزایید خواهید توانست تعریف و تمجید اعضای خانواده یا مهمانانتان را در پذیرایی با آن تجربه کنید.

طرز تهیه غذاهای ایرانی,آموزش آشپزی,طرز تهیه انواع دسر,طرز تهیه فالوده شیرازی,رشته فالوده شیرازی,در کشور ما کمتر کسی است که نداند فالوده شیرازی چیست و چه ویژگیهایی باید داشته باشد که بتوان آن را فالوده‌ای خوشمزه دانست. آشپز جام جم سرا در این نوشتار اصول اولیه تهیه فالوده شیرازی را گفته اما اگر سلیقه و کدبانوگری خودتان را همراه با طعمی که از یک فالوده خوب در ذهن دارید، به این اصول بیفزایید خواهید توانست تعریف و تمجید اعضای خانواده یا مهمانانتان را در پذیرایی با آن تجربه کنید.

مواد لازم:
 شکر     ۲لیوان
 رشته (نودل) برنجی      ۱۵۰گرم
 آب     ۲لیوان
 گلاب     ۱/۴لیوان

طرز تهیه:
رشته‌های فالوده را می‌توان از فروشگاه‌ها لوازم قنادی تهیه کرد که به صورت بسته‌ای فروخته می‌شوند. پس ابتدا رشته فالوده را تهیه می‌کنیم. سپس آب و شکر را خوب مخلوط می‌کنیم تا هر دو کاملا در هم حل شوند. گلاب را به آن اضافه می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم تا محلول غلیظ شود. آنگاه این محلول غلیظ را در ظرف فلزی ریخته و در فریزر می‌گذاریم.
رشته‌ها را در آب جوش می‌ریزیم و به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت می‌پزیم. وقتی کاملا نرم شدند آن‌ها را داخل آبکش ریخته، روی آن آب کاملا سرد می‌ریزیم. پس از گذشت زمانی در حدود ۳ ساعت، ظرف قبلی را از فریزر درآورده، رشته‌ها را در آن می‌ریزیم و با قاشق، طوری که رشته‌ها از هم نپاشند محلول و رشته‌های نرم شده را به آرامی هم می‌زنیم و پس از اختلاط مواد، دوباره ظرف را در فریزر می‌گذاریم. ۱ ساعت بعد فالوده آماده است و می‌توانید آن را سرو کنید.

تهیه و گردآوری : گروه آموزش پرداد/ منبع : جام جم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه