مواد مورد نیاز: پاستا فرم دار کوچک:۵۰ گرم کنسرو لوبیا: ۱ عدد هویج: ۳ عدد تره فرنگی: ۲ ساقه ساقه کرفس: ۲ ساقه ترد گوجه فرنگی: 4 عدد عصاره مرغ: 1 عدد آب: 1 لیتر جعفری خورد شده: 2 قاشق غدا خوری نمک و فلفل سیاه و ادویه: به مقدار لازم

مواد مورد نیاز:طرز تهیه پاستا با خوراک لوبیا چیتی - تصویر 1
پاستا فرم دار کوچک:۵۰ گرم
کنسرو لوبیا: ۱ عدد
هویج: ۳ عدد
تره فرنگی: ۲ ساقه
ساقه کرفس: ۲ ساقه ترد
گوجه فرنگی: 4 عدد
عصاره مرغ: 1 عدد
آب: 1 لیتر
جعفری خورد شده: 2 قاشق غدا خوری
نمک و فلفل سیاه و ادویه: به مقدار لازم


طرز تهیه:
برای تهیه این غدا می توانیم از کنسرو لوبیا استفاده کنیم و یا خودمون لوبیا رو بپزیم. در صورت تمایل به پخت لوبیا می‌تونین از لوبیا چیتی و یا مخلوط لوبیا چیتی و سفید و قرمز به مقدار حدود ۳۰۰ گرم استفاده کنیم.
در حین آماده شدن لوبیا، سبزیجاتی که داریم رو به صورت نگینی ریز خورد می‌کنیم. گوجه فرنگی‌مون رو هم رنده می‌کنیم و به شکل پوره کنار می‌ذاریم. حالا تو یه قابلمه گود، پیاز و هویج و کرفس و تره‌فرنگی‌مون رو با کمی روغن مایع گیاهی تفت می‌دیم. بعد لوبیا پخته شده رو بهش اضافه می‌کنیم.
حالا پوره گوجه‌فرنگی رو به همراه نمک و فلفل و ادویه رو بقیه مواد می‌ریزیم. عصاره مرغ‌مون رو هم تو یه لیتر آب حل می‌کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم و می‌ذاریم مواد با هم چند جوش بزنن. در آخرین مرحله، پاستامون رو می‌ریزیم و در قابلمه رو می‌ذاریم و هر از گاهی هم همش می‌زنیم تا حجم آب داخل قابلمه کم شه و غذامون هم جا بیفته. در آخر هم قبل از برداشتن غذا از روی گاز،‌جعفری خورد شدمونو اضافه می کنیم و بعد از چند تا هم اساسی، پاستای آماده شدمونو تو ظرف مخصوص می کشیم. اگه دوست داشتین می تونین این غذای لذیذ و جذاب رو با کمی روغن زیتون و پنیر پارمزان رنده شده سرو کنید.
نکته: اگه خواستید گوشت چرخ کرده به پاستا تون اضافه کنید، باید به جای عصاره مرغ از عصاره گوشت استفاده کنید که برای هر دو مورد من عصاره کنور رو معرفی می کنم که عطر و طعمش بی‌نظیره، فقط باید نمک کمتری تو غذا بزنید چون به اندازه کافی تو این عصاره نمک هست.

گردآوری: گروه آموزش پرداد

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه