طرز تهیه پودینگ سه رنگ / خوشمزه و سرشار از کلسیم!

مواد لازم برای 3 یا 4 نفر :

4 /1 : پیمانه آرد سفید
4 /1 : پیمانه آرد ذرت
2 /1 : پیمانه شکر
2 پیمانه شیر سرد
2 عدد زرده تخم‌مرغ
نوک ق م وانیل
60 گرم کره
1 ق س پودر کاکائوی الک شده
1 ق س نسکافه
1 ق س آب برای رقیق کردن نسکافه

طرز تهیه پودینگ سه رنگ / خوشمزه و سرشار از کلسیم!

طرز تهیه:

1.  آرد‌ها را با شکر مخلوط کرده و شیر سرد را کم‌کم به آنها اضافه کنید و این مواد را خوب هم بزنید. مواد را داخل پیرکس بریزید و در مایکروفر قرار داده و در بالاترین قدرت (صد درصد) به مدت سه تا چهار دقیقه زمان دهید تا غلیظ شود. در این مدت چند بار عملیات را متوقف کنید و مواد را هم بزنید تا به خوبی در شیر حل شده و گلوله نشوند.

2.  زرده‌های تخم‌مرغ را با وانیل مخلوط کرده و با همزن برقی، هم‌ بزنید تا رنگ مخلوط روشن‌تر شود. مایه آرد، شیر و شکر را که در بالا حرارت داده بودید به آرامی با زرده‌های زده شده مخلوط کنید تا زرده‌ها کمی گرم شوند. مواد ترکیب شده را در مایکروفر قرار دهید و با قدرت پایین (60 درصد مایکرو) به مدت دو تا سه دقیقه بگذارید تا غلیظ شوند. باز مابین این مدت چند بار ترکیب را هم بزنید تا یکدست شود.

3.  کره را به مواد اضافه کنید، آن را به سه قسمت تقسیم کنید. یک قسمت را ساده (وانیلی) بردارید. یک قسمت را با پودر کاکائو مخلوط کنید و قسمت سوم را با نسکافه رقیق شده با آب طعم‌دار کنید.

4.  برای سرو کردن می‌توانید از لیوان‌های پایه‌بلند یا بستنی‌خوری استفاده کنید تا زیباتر شود. بعد از ریختن هرلایه به مدت پنج دقیقه صبر کنید تا کمی بسته شود و خودش را بگیرد و لایه‌های بعدی با یکدیگر مخلوط نشوند.قبل از سرو کردن باید پودینگ را به مدت 12 ساعت در یخچال نگهداری و خنک کنید.

تهیه و گردآوری : گروه آشپزی پرداد / منبع : نیک صالحی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه