مواد لازم برای ۶ نفر: گوشت چرخ کرده بدون چربی=۵۰۰ گرم پیاز متوسط=۲ عدد سیر=۳ تا ۴ پر نان سفید بریده شده=۲ تا ۳ ورق شیر=۳ تا ۴ قاشق سوپخوری گلپر کوبیده نرم=۲/۱ قاشق سوپخوری نعناع تازه خرد شده=۱ قاشق سوپخوری تخم مرغ=۱ عدد روغن مایع یا روغن زیتون=۳ تا ۴ قاشق سوپخوری

طرز تهیه غذاهای ایرانی,آموزش آشپزی,طرز تهیه غذاهای فرنگی,طرز تهیه انواع کوفته,طرز تهیه کوفته یونانی,مواد لازم برای ۶ نفر:
گوشت چرخ کرده بدون چربی=۵۰۰ گرم
پیاز متوسط=۲ عدد
سیر=۳ تا ۴ پر
نان سفید بریده شده=۲ تا ۳ ورق
شیر=۳ تا ۴ قاشق سوپخوری
گلپر کوبیده نرم=۲/۱ قاشق سوپخوری
نعناع تازه خرد شده=۱ قاشق سوپخوری
تخم مرغ=۱ عدد
روغن مایع یا روغن زیتون=۳ تا ۴ قاشق سوپخوری

طرز تهیه:
نان را در شیر می خیسانیم و آنرا نرم می کنیم.گوشت و پیاز رنده شده و سیر کوبیده و نان خیس خورده و نعناع خرد کرده را با گلپر و تخم مرغ و کمی نمک مخلوط می کنیم و خوب مالش می دهیم تا مواد مخلوط شوند. کمی آرد یا نان خشک کوبیده(آرد سوخاری)روی میز می ریزیم. از مایه گوشت گلوله هایی درشت تر از یک گردو درست می کنیم و آنها را در آرد می غلتانیم. مقداری روغن در تابه می ریزیم و می گذاریم داغ شود. کوفته ها را به طوریکه بر روی هم انباشته نشوند و در یک ردیف قرار گیرند،در تابه می چینیم،تابه را تکان می دهیم تا کوفته ها نچسبند؛گاهی آنها را زیر و رو می کنیم.وقتی کمی سرخ شدند،چند دقیقه در ظرف را می گذاریم و حرارت را ملایم می کنیم تا مغز آنها بپزد.بعد کوفته ها را از روغن خارج می کنیم و در صافی می ریزیم،وقتی روغن اضافی در صافی گرفته شد،آنها را در ظرف می چینیم.اطراف ظرف را با شاخه های کوچک نعناع تزئین می کنیم.

تهیه و گردآوری : گروه آموزش پرداد / منبع : آشپز آنلاین

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه