طرز تهیه کیک صبحانه فوری بدون نیاز به فر!

برای درست کردن یک کیک ساده صبحانه، احتیاجی به فر ندارید. کافی است مواد لازم برای تهیه کیک را آماده کنید سپس آن را داخل یک تابه یا یک قابلمه مناسب بپزید.به همین راحتی یک کیک خوشمزه درست کنید!

مواد لازم

150 گرم آرد
5 ق س شکر
2 ق  س روغن مایع
1 عدد تخم‌مرغ
2 /1 پیمانه شیر
2 ق چ بیکینگ‌پودر
4  /1 ق چ وانیل

طرز تهیه کیک صبحانه فوری بدون نیاز به فر!

طرز تهیه:

1. برای درست کردن این کیک خوشمزه و راحت ابتدا آرد و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کرده و سپس آنها را دو با الک کنید. در یک ظرف مناسب شکر، روغن مایع و وانیل را با همزن خوب هم بزنید سپس به آنهاتخم‌مرغ را اضافه کرده، دوباره مواد را هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند. حالا شیر را به‌آرامی به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعدازاینکه مواد کاملاً با هم ترکیب شدند، مخلوط آرد را به‌تدریج اضافه کنید و هم بزنید تا مایه نرم و یکدستی حاصل شود.

2.  در این زمان یک تابه کوچک و نچسب را کمی چرب کرده، آن را روی حرارت ملایم قرار داده، در آن را بگذارید تا تابه کمی گرم شود.حالا مواد را داخل تابه بریزید و صبر کنید تا کیک کمی پخته‌شود و خودش را بگیرد. دقت کنید حرارت نباید زیاد باشد چون کیک می‌سوزد. بعدازاینکه یک‌طرف کیک پخت و خودش را گرفت، آن را برگردانید تا طرف دیگر هم به پخت کامل برسد.

3. بعدازاینکه کیک آماده شد، تابه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود سپس آن را از داخل تابه درآورید و سرو کنید.

یه جور دیگه

-  به جای روغن مایع از کره هم می‌توانید استفاده کنید.

-  کیک را داخل یک قابلمه نچسب و یا داخل پلوپز هم می‌توانید درست کنید.

تهیه و گردآوری : گروه آشپزی پرداد / منبع : آشپزی مثبت

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه