طنز؛ زبان بدن کری، اشتون و ظریف!

طنز؛ زبان بدن کری، اشتون و ظریف!
ایران مطلب :یکی از فواید مذاکرات هسته ای برای ما ایرانی ها این بود که چند واحد عملی درسی در سیاست گذراندیم که شاید قبل از این خیلی چیزی از آن نمی دانستیم. آن درس چیزی نیست به جز زبان بدن! خود من تا چند وقت پیش اصلا به این زبان بدن یا Body Language توجه نمی کردم تا اینکه بعد از شروع مذاکرات کم کم با این زبان آشنا شدم و در این یادداشت می خواهم هر چه یادگرفتم را در طبق اخلاص گذاشته تا شما نیز آشنا نشوید.

توجه شود هیچ کدام از حرکات زیر در خانه انجام نشود زیرا این حرکات تنها توسط متخصصان امر می تواند جوابگو باشد و کوچکترین اشتباهی می تواند حرکت را تبدیل به فحش یا دشنام کند.

طنز خنده دار ,طنز سیاسی,طنز روزانه,

دو دست گره کرده در هم

اوضاع بسیار سخت و فشرده پیش می رود. خواهش می کنم چرت و پرت نگو وکارتو انجام بده.

دو دست روی هم

دست بالای دست بسیار است، حرف اضافی بزنی میگم بچه ها بیان لهت کنن. فکر نکن خیلی خفنی!

هر دست روی یک پا متناظر

در بازی اتل متل توتوله، دست ها در همین حالت هستند و بازی شروع می شود. این حرکت در رفتار دیپلماتیک بدین معناست که می خوام باهات بازی کنم.

چند وقت پیش با خانمی قراری برای آشنایی داشتیم که اگر خدا بخواهد ازدواج کنیم. در برخورد اول من، از دنیا بی خبر به همین صورتی که عرض کردم نشستم و ایشان نیز که دانشجوی علوم سیاسی و روابط بین الملل بود پا شد وگفت: «خیلی بی شعوری! کثافت! خوب شد الان شناختمت!» و با کیفش ضربه ای به گونه های ما زد و به سمت در خروجی رفت.

هنگام خروجش صدایش کردم وگفتم: «نکنه بد رداشت کردی؟ نکنه تو زبان بدنت خوبه؟!» منتها نمی دانم چرا دوباره برگشت و سیلی دیگری روانه گوش ما کرد و رفت.

هر دست روی پای غیرمتناظر

این حرکت یک حرکت شناخته نشده در ادبیات دیپلماتیک بوده و تاکنون تنها یک بار در روابط بین الملل از آن استفاده شده است. بدین صورت که رییس جمهوری اریتره این کار را کرد و چون حرفش نامفهوم بود، کسی نفهمید که منظورش چیست.

بعدها خودش در مصاحبه مطبوعاتی اش گفت که منظور خاصی نداشته و صرفا خواسته است جماعت را اسکول کند. از آن به بعد این حرکت معنایش خودش را یافت و اینطور تعبیر شد که هر کسی این کار را کند، می خواهد به طرفش بگوید که: «خیلی اسکولی! گاگول!»

یک دست روی پا و یک دست روی گوش

این حرکت نوعی فحش ناموسی دیپلماتیک است. چند وقت پیش در مجلس تایلند فردی این حرکت را انجام داد و خون به پا شد. نمی دانم می دانید یا نه که تایلندی ها در زمینه قدرت و شدت و حدت پیوند زناشویی و ناموسی در رده های بالای دنیا قرار دارد.

در ده سال گذشته طلاقی از این کشور گزارش نشده است بلکه صرفا پیوندهای جدیدی صورت گرفته است. به همین دلیل این حرکت در مجلس تایلند خون به پا کرد و برخوردشان موجب کشته شدن سه نفر شد.

هر دست روی گوش متناظر و زبان درازی

پس از جستجوی فراوان بنده متوجه شدم که این حرکت نیز از جمله حرکت های نادر در روابط دیپلماتیک است. بدین صورت که تا به حال تنها یک نفر را گزارش داده اند که از این زبان استفاده کرده و وقتی از خودش پرسیدند منظورت چه بود؟ گفت: «عجب هوای بهاری خوبیه؟ نه؟»

حرکتی مارگونه به همراه خمش بسیار از بالا تا پایین

این حرکت در ادبیات دیپلماتیک هیچ معنایی ندارد. می تواند رقص عربی یا آمریکای لاتینی باشد.

پای راست روی پای چپ انداخته شده

این حرکت از آن حرکت هایی بود که ما در مذاکرات ایران و 1+5 با آن آشنا شدیم. ظاهرا معنای تحقیر طرف مقابل را دارد و اگر از طرف مقابل هم حرکتی مشابه صورت گیرد، خنثی می شود. گزارش ها حاکی از این است که سیاستمداران حرفه ای اساسا با هم حرف نمی زنند بلکه روبروی هم می نشینند و به همین شکل به یکدیگر پیام انتقال می دهند. مثلا حرکت دست، بعدش پا سپس گرفتن گوش، حرکت انگشتان دست، گره کردن دست، آفتاب، مهتاب، بالانس و در نهایت یک فرود موفق!

ابرو به بالا انداختن

این حرکت به معنای وقت نداشتن است، طوری که شاعر هم همین را می گوید که: «ابرو میندازی بالا بالا میدونم سرت شلوغه حالا!»

دست راست از آرنج به صورت 90 درجه و مدام بالا و پایین رود طوری که کف دست صاف و باز باشد

این حرکت هم چند سالی است که به ادبیات بادی لانگوئجی دنیا اضافه شده و معنایش نیز این است که: «دیدید همتونو اسکول کردم!»

طبق آخرین تحقیقات گروه خط خطی تعدادی حرکت هم هستند که هنوز به مرحله اجرا نرسیده اند بلکه به صورت تئوریک تدریس شده اندکه امیدواریم هر چه سریع تر توسط دوستان به فعل برسد تا ما با آنها بیشتر آشنا شویم.

منبع : bartarinha.ir
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه