طنز؛ کریستیانو رونالدو از سیب!

طنز؛ کریستیانو رونالدو از سیب!
طنز روز,طنز کریستیانو رونالدو,طنز جالب

مطالب طنز,طنز؛ کریستیانو رونالدو از سیب،حسین مهاجران، رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان: برای جلوگیری از کمبود پرتقال در عید، مردم سیب را جایگزین کنند.

در کشور عزیزمان ایران، هر یک از مردم در جایی و مکانی مشغول خدمتگزاری هستند و هر کس دارد در محل مربوط به خود، دسته‌گل‌هایش را آب می‌دهد. به همین دلیل کشور ما در حال حاضر، طبق آخرین آمار جهانی چیزی شبیه به بوستان وگلستان شده است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان راهکار بسیار مهمی برای جلوگیری از کمبود پرتقال، این میوه هسته‌ای و خوشرنگ ارائه کرده‌اند. راهکار بسیار ساده است: سیب. یعنی شما اگر از این پس هوس پرتقال کنید، می‌دانید که درواقع هوس پرتقال نکرده‌اید و دل‌تان سیب می‌خواهد. به همین سادگی.

بهترین راه این است که از امروز هر چیزی که مربوط به پرتقال است را با سیب جایگزین کنیم. مثلا دیگر کشوری به نام پرتقال نداریم و به جایش سیب داریم. مثلا کریستین رونالدو بهترین بازیکن فوتبال جهان از کشور سیب. فرقی دارد؟ همان طور که بزرگان اشاره کرده‌اند میوه میوه است دیگر. حالا همین که نمی‌گوییم از کشور سیب زمینی پشندی یا آلو قطره طلا شانس آورده.

اصولا چنین راهکاری می‌تواند در دیگر زمینه‌ها و عرصه‌ها نیز راهگشا باشد. مثلا اگر شما فرزندی داشته باشید که روزی بیاید به شما بگوید بابا! مامان! پول بدهید می‌خواهم بروم لباس عید بخرم، شما به جایش او را ببوسید، در آغوش بگیرید و درواقع پول را با محبت جایگزین کنید. البته ناظران بین المللی بر این باورند که کشیده، کف گرگی و زیر زانویی در این مورد، جایگزین‌های کاربردی‌تری برای پول هستند.

در ادامه لیستی از  مقولاتی که کمبود در موردشان حس می‌شود را به همراه جایگزین ارائه کردیم، باشد که به کارتان آید:

کمبود: اکسیژن (در شهرهای بزرگ)/ جایگزین: محمدرضا رحیمی

به جای اینکه این قدر نگران آلودگی هوا و مرگ و میر ناشی از آن باشید، از دستگیری میم. ر خوشحال و سلامت شوید.

کمبود: پول (در جیب)/ جایگزین: اخراجی ها

به جای اینکه نگران پول نداشته در جیب‌تان به خصوص در روزهای منتهی به نوروز باشید، به برنامه‌های ویژه نوروزی تلویزیون و پخش اخراجی‌های یک تا سه، روزی سه وعده فکر کنید و  خوشحال شوید.

کمبود: امنیت (در جاده‌ها)/ جایگزین: اخراجی‌ها

به جای اینکه به جاده بزنید و بخواهید در این راه‌های ناامن سفر کنید، از نسخه بالا یعنی تماشای هر چه بیشتر طنز فاخر اخراجی‌ها (یک تا سه، روزی سه وعده، با شکم خالی مصرف شود چون با شکم پر احتمال عوارض جانبی دارد) بهره مند و خوشحال شوید.

کمبود: آرامش (در ذهن)/ جایگزین: ناآرامی‌های منطقه

به جای اینکه نگران آرامش و نداشتن دغدغه واین قرتی بازی‌ها باشید، فکر کنید همین چند کیلومتر آن طرف تر از شما مردم چه قدر سختی می‌کشند، کشته می‌شوند، سرشان بریده می‌شود یا روی بمب قطعه قطعه می‌شوند. لطفا در این طرح، از مسیر یاد شده (چند کیلومتر آن طرف‌‌تر) پیش نروید، چون بقیه جاها این امکانات را ندارد.

منبع : روزنامه قانون
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه