ماکارونی فنجانی / مناسب کودکان بد غذا

ماکارونی یکی از غذاهایی است که معمولا بچه ها بسیار دوست دارند. مخصوصا اگر شکل دار هم باشد. این ماکارونی فنجانی که به شما آموزش می دهیم یکی از محبوب ترین غذاها بین بچه هاست و از آن به خوبی استقبال می کنند.

مواد لازم برای 6-4 نفر :

2 پیمانه ماکارونی شکل دار پخته
1 ق س روغن زیتون
1 عدد فلفل دلمه ای قرمزخردشده
1 عدد فلفل دلمه ای زرد خردشده
3 /1 پیمانه ذرت پخته
1 عدد سینه مرغ پخته و خردشده
4 /1 ق چ فلفل پاپریکا
به میزان لازم نمک و فلفل سیاه
2 ق س آرد سفید
4 /3 پیمانه شیر
1 عدد سیب زمینی کوچک پخته شده
3 /1 پیمانه پنیر چدار رنده شده
جعفری خرد شده برای تزیین

ماکارونی فنجانی / مناسب کودکان بد غذا

طرز تهیه:

1. قالب‌های مخصوص مافین را چرب کرده و کنار بگذارید. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. در یک تابه مقداری روغن زیتون ریخته و آنرا روی حرارت ملایم قرار دهید سپس فلفل های خردشده را داخل آن کمی تفت دهید. به میزان لازم نمک و فلفل را هم اضافه کنید. حالا ذرت و مرغ پخته و خردشده را اضافه کنید و مواد را خوب با هم تفت دهید. در انتها پاستای پخته را هم به مواد اضافه کنید. خوب هم بزنید سپس تابه را از روی حرارت بردارید و کنار قرار دهید تا مواد دیگر هم آماده شوند.

2. سیب زمینی پخته را خرد کنید و به همراه شیر داخل مخلوط کن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا با هم مخلوط شوند. مخلوط را داخل یک تابه کوچک بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید، فلفل پاپریکا و فلفل سیاه را هم اضافه کرده و هم بزنید سپس به آرامی آرد را اضافه کرده و خوب هم بزنید. پنیر را هم به مواد اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط‌کنید تا غلیظ شود.

3.حالا مخلوط شیر و پنیر را به مایه ماکارونی اضافه کنید و همه مواد را خوب مخلوط‌کنید. مواد را داخل قالب‌های مافین بریزید و قالب را به مدت 15-12 دقیقه داخل فر قرار دهید سپس قالب را از فر درآورید و در صورت تمایل آنها را با مقداری جعفری خردشده تزیین کنید.

تهیه وگردآوری : گروه آشپزی پرداد / منبع : مامی سایت

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه