شرکت DARPA در گذشته قول ساخت اعضای مصنوعی بدن را که قابلیت انتقال احساس مانند اعضای واقعی را دارند، داده بود. حالا این شرکت دستی مصنوعی ساخته است که حسی نزدیک به حس لامسه‌ی واقعی را به بیمار منتقل می‌کند. شرکت دارپا موفق به ساخت دستی مصنوعی شده است که حس لامسه نزدیک به واقعیت را به بیمار منتقل می‌کند. فردی که این دست به بدن او متصل شده توانست لمس پزشکان بر روی دست خود را تشخیص دهد. در این دست مصنوعی از موتورهای حساس به لمس استفاده می‌شود که به طور مستقیم به مغز متصل می‌شوند. هر موقع که د ...

محققان موفق به ساخت دست مصنوعی دارای حس لامسه شدند

 

محققان موفق به ساخت دست مصنوعی دارای حس لامسه شدند

شرکت DARPA در گذشته قول ساخت اعضای مصنوعی بدن را که قابلیت انتقال احساس مانند اعضای واقعی را دارند، داده بود. حالا این شرکت دستی مصنوعی ساخته است که حسی نزدیک به حس لامسه‌ی واقعی را به بیمار منتقل می‌کند.
شرکت دارپا موفق به ساخت دستی مصنوعی شده است که حس لامسه نزدیک به واقعیت را به بیمار منتقل می‌کند. فردی که این دست به بدن او متصل شده توانست لمس پزشکان بر روی دست خود را تشخیص دهد. در این دست مصنوعی از موتورهای حساس به لمس استفاده می‌شود که به طور مستقیم به مغز متصل می‌شوند. هر موقع که دست چیزی را لمس می‌کند، این موتورها سیگنال‌های الکتریکی به مغز ارسال کرده و آن را از این اتفاق آگاه می‌کنند.

البته راه طولانی برای کامل کردن این دستگاه، پیش رو است اما اولین قدم بسیار امیدوار کننده بوده است. اولین مشکل این است که حسگرها کل دست را در بر نمی‌گیرند و از طرفی نمی‌تواند به سردی یا گرمی یک شی واکنش نشان داده و آن را تشخیص دهد. این فناوری با پیشرفت خود می‌تواند بسیاری از افراد را که در طی سوانح مختلف حس‌های خود را از دست داده‌اند به بازگشت به حالت عادی امیدوارتر کند.

برچسب ها: اخبار تکنولوژی دست مصنوعی دست مصنوعی با حس لامسه دست مصنوعی دارای حس ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه