خواه دوست داشته باشید یا نه، امروزه سلفی ها بسیار محبوب شده اند. بطوری که حتی افراد مشهور و رئیس جمهور ها نیز چنین تصاویری را گرفته و در شبکه ها اجتماعی خود منتشر می کنند و خود شبکه ها اجتماعی دلیل محبوب شدن سلفی ها می باشند. اگر شما نیز به این عکسای سلفی علاقه مندید با آسمونی همراه باشید. چگونه باید یک عکس سلفی خوب گرفت؟ قبل از فشردن شاتر باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشید. آیا در بهترین حالت خود هستید؟ آیا در پس زمینه عکس شخص دیگری وجود دارد که نباید وجود داشته باشد؟ آیا دوربین را ...

Tips and tricks to get a perfect selfie

خواه دوست داشته باشید یا نه، امروزه سلفی ها بسیار محبوب شده اند. بطوری که حتی افراد مشهور و رئیس جمهور ها نیز چنین تصاویری را گرفته و در شبکه ها اجتماعی خود منتشر می کنند و خود شبکه ها اجتماعی دلیل محبوب شدن سلفی ها می باشند. اگر شما نیز به این عکسای سلفی علاقه مندید با آسمونی همراه باشید.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 2

چگونه باید یک عکس سلفی خوب گرفت؟ قبل از فشردن شاتر باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشید. آیا در بهترین حالت خود هستید؟ آیا در پس زمینه عکس شخص دیگری وجود دارد که نباید وجود داشته باشد؟ آیا دوربین را در یک زاویه مطلوب گرفته اید؟ آیا بطور کلی در موقعیت مناسبی برای گرفت عکس هستید؟

گرفتن تصاویر سلفی فوقالعاده خوب می تواند سخت باشد، اما با کمی تمرین امکان پذیر است و مطمئناً راهنمایی و ترفندهای ما به شما کمک خواهد کرد.

1. نور اهمیت دارد

نور مناسب می تواند تفاوتی بین یک عکس معمولی و عکس برنده جایزه ایجاد کند و به همین دلیل شما باید در مکانی با نور مناسب عکس بگیرید که قطعاً حمام در این گزینه ها جایی ندارد. لازم به ذکر است که نباید در پس زمینه نور شدیدی مانند نور خوردشید وجود داشته باشد زیرا مانند یک شبح در عکس خواهید افتاد.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 3

2. به دوربین نگاه کنید نه به صفحه نمایش

قطعاً این مسئله در بیشتر ما صدق می کند که بجای دوربین به صفحه نمایش نگاه می کنیم و در عکس به نظر می رسد که به پایین نگاه می کنیم. البته مگر اینکه خودتان بخواهید چنین عکسی داشته باشید. سعی کنید در تصاویر سلفی به دوربین نگاه کنید.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 4

3. عکس های خلاق و بچگانه بگیرید.

چرا وقتی می توانید چند عکس بگیرید، یک عکس بگیرید؟ پس از عکس گرفتن به آن ها برچسب بچسبانید و هرکجا که خواستید به اشتراک بگذارید! خلاقیت را فراموش نکنید.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 5

4. تار کردن پس زمینه می تواند عالی باشد.

یکی از بهترین روش ها برای تصاویر سلفی افرودن افکت های بلوری که در دوربین DSLR مانند نیز وجود دارد است. این افکت باعث افرایش تمرکز بیننده به شما و حذف همه حواس پرتی های پس زمینه می شود. به یاد داشته باشید که بیشتر اسمارت فون های امروزی این افکت را در اپلیکیشن دوربین توکار خود دارند، ولی با دوربین جلویی کار نمی کند. پس به Google Camera برای انجام این کار نیاز دارید.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 6

5. لرزش را از بین ببرید و از تایمر استفاده کنید.

دوربین ها با دستان لرزان رابطه خوبی ندارند و یک حرکت کوچک می تواند موجب تار شدن تصویر شود و عکس را بی کیفیت کند. حتی در صورت داشتن دستانی ثابت و بدون لرزش، فشردن دکمه شاتر می تواند کمی تاری در تصویر ایجاد کند. راه حل استفاده از یک تایمر است که در بیشتر اپلیکیشن دوربین ها وجود دارد. تاخیر دو ثانیه ای قطعاً کافی به نظر می رسد.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 7

6. در صورت امکان از دوربین پشتی استفاده کنید.

استفاده از دروبین پشتی گوشی برای گرفتن عکس از خودتان کمی احمقانه به نظر می رسد. شما نه می توانید خودتان را ببینید و نه می توانید دکمه شاتر صفحه نمایش را ببینید. اما در عوض دوربین پشتی ثبت یک عکس با کیفیت را تضمین می کند، بنابراین این تلاش ارزشش را خواهد داشت. اگر دوربین از دکمه فیزیکی برخوردار است استفاده از آن را از یاد نبرید، در صورت نداشتن، احتمال دارد که یکی از کلید های صدا برای این کار قابل استفاده باشد.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 8

7. یک لنز دوربین تمیز مصادف است با دوربین خوشحال

شیشه ای که از دوربین جلویی محافظت می کند می تواند پس از چندین تماس تلفنی روغنی و چرب شود و درصورتی که نمی دانید یک لنز تمیز با یک لنز کثیف چقدر تفاوت ایجاد می کند به این دو عکس زیر نگاه کنید. همانطور که میبینید کنتراست تصویر در عکس بالایی کاهش یافته است. به همین دلیل است که قبل از هر عکس گرفتن باید لنز را با یک دستمال نرم پاک کنید.

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 9

8. بیش از اندازه تصاویر را ویرایش و فیلتر گذاری نکنید.

استفاده مناسب از فیلتر ها خوب است ولی قبل از اعمال یکی از آنها از خود بپرسید که آیا این کار واقعاً واجب است؟ چرا وقتی یک عکس در حالت عادی خوب به نظر می رسد، با افزودن کنتراست و میزان اشباع غیر واقعی آن راخراب کنید؟

نکات و ترفندهای گرفتن یک عکس سلفی بی نقص - تصویر 10

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه