کودکان عاشق این کیک خوشمزه می شوند!

اسمارتیز و شکلات از موادی می باشند که معمولا بچه ها و حتی بزرگتر ها هم از خوردنشان لذت می برند و همواره این خوراکی ها را دوست دارند. حالا اگر این مواد در کیک استفاده شود طعم آن را متفاوت و هیجان انگیز می کند و کیک را جذاب  تر و خوشمزه تر. برای فرزندانتان این کیک تابه ای را درست کنید تا از طعم خوب و دوستداشتنی آن لذت ببرند.

مواد لازم :

2 پیمانه آرد گندم
1 ق چ بیکینگ‌پودر
1 ق چ نمک
4 /3 پیمانه کره به دمای اتاق رسیده
2 /1 پیمانه شکر
1 عدد تخم‌مرغ
1 عدد زرده تخم‌مرغ
2 ق چ پودر وانیل
2 /1 پیمانه اسمارتیز
2 /1 پیمانه شکلات چیپسی
مقداری بستنی برای تزئین

کودکان عاشق این کیک خوشمزه می شوند!

طرز تهیه:

1. در یک کاسه بزرگ آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم خوب مخلوط کرده،کنار بگذارید. در یک کاسه دیگر کره و شکر را خوب با هم مخلوط‌کنید، طوری که شکر کاملا حل شود. از همزن برقی هم می‌توانید استفاده کنید. حالا تخم‌مرغ، زرده تخم‌مرغ و وانیل را اضافه کرده،مواد را خوب با هم مخلوط‌کنید. در انتها مخلوط آرد را به مواد اضافه کنید. خوب هم بزنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند.

2. حالا اسمارتیز و شکلات چیپسی را به مواد اضافه کنید.خمیر کیک شما آماده است. یک تابه نچسب را با مقداری روغن چرب کنید. حالا خمیر کیک را داخل تابه بریزید و آن را به طور کامل پهن کنید. مقداری شکلات چیپسی و اسمارتیز روی کیک بریزید. تابه را روی حرارت قرار دهید. در تابه را بگذارید و به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید تاکیک بپزد.

3. وقتی کیک آماده شد، تابه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود سپس کیک را از داخل تابه بیرون بیاورید. در صورت تمایل کیک را با بستنی سرو کنید.

تهیه و گردآوری : گروه آشپزی پرداد / منبع : آشپزی مثبت

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه